Pozycjonowanie-strony-www

Pozycjonowanie strony www

Co to jest pozycjonowanie strony www?

Pozycjonowanie Google (ang. Google positioning lub Google search engine optimization – SEO) to proces optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarki Google, aby uzyskać lepsze wyniki w organicznych wynikach wyszukiwania dla określonych fraz kluczowych. Pozycjonowanie strony www to po prostu miejsce, które zajmuje Twoja domena pośród pozostałych wyników wyszukiwarki

Żeby zwiększyć sprzedaż potrzebne są 3 rzeczy:
1. Lokalizacja
2. Lokalizacja
3. Lokalizacja

Przysłowie marketingowe
Jaki jest cel pozycjonowania strony www?

Celem pozycjonowania jest zwiększenie liczby wizyt na stronie internetowej oraz poprawa jej widoczności w wynikach wyszukiwania, co może spowodować wzrost ruchu na stronie oraz generowanie większej liczby potencjalnych klientów.

 

Proces pozycjonowania Google obejmuje szereg działań i metod takich jak optymalizacja treści na stronie internetowej, ale także budowanie linków, wewnętrzne linkowanie, poprawa szybkości ładowania strony oraz analiza słów kluczowych i konkurencji. Wszystkie te czynniki wpływają na pozycję strony
w wynikach wyszukiwania Google.

Pozycjonowanie Google jest ważnym elementem strategii marketingowej dla firm, które chcą zwiększyć swoją widoczność w Internecie i dotrzeć do swojej grupy docelowej. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania Google może przynieść korzyści w postaci większej liczby klientów i większych dochodów dla firm.

Co wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce?

Google utrzymuje w tajemnicy swoje algorytmy wyszukiwania, jednak dzieli się częścią informacji. Nie ma jednego kluczowego czynnika, który decyduje o pozycji strony w wynikach wyszukiwania, jednak spośród setek „faktorów” możemy wyróżnić przede wszystkim:

 • Jakość treści: Wysokiej jakości treść, która jest unikalna, dobrze napisana
  i odpowiada na pytania użytkowników, ma większe szanse na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

 • Optymalizacja słów kluczowych: Zastosowanie odpowiednich słów kluczowych w treści oraz w meta tagach i w adresie URL może pomóc wyszukiwarkom.
  Pomóc w zrozumieniu, o czym jest strona i jakie zapytania użytkowników powinna obsługiwać.

 • Linki wchodzące (linki zewnętrzne: Linki do strony z innych witryn, zwane linkami wchodzącymi lub backlinkami. Są ważnym sygnałem dla wyszukiwarek, że strona jest wartościowa i godna uwagi.

 • Struktura strony: Wyszukiwarki lubią strony, które są łatwe do zrozumienia
  i porządkowane. Dlatego strony powinny być poprawnie zorganizowane i mieć łatwą nawigację.

 • Czas ładowania strony: Szybkość ładowania strony jest ważnym czynnikiem rankingowym. Wysoka jakość serwera i optymalizacja kodu strony mogą pomóc w przyspieszeniu ładowania i poprawie pozycji w wynikach wyszukiwania.

 • Użyteczność dla użytkowników: Strony dobrej jakości, które są łatwe
  w obsłudze i zapewniają wartościową informację dla użytkowników,
  częściej zajmują wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

 • Lokalizacja: Wyszukiwarki często wyświetlają wyniki związane z lokalizacją użytkownika. Dlatego ważne jest, aby strona miała informacje o lokalizacji, takie jak adres, numer telefonu, godziny otwarcia itp.

 • Użyteczność na urządzeniach mobilnych: Wyszukiwarki bardziej nagradzają strony, które są przyjazne dla użytkowników mobilnych i dostosowane
  do różnych rozmiarów ekranów.

 • Linki wewnętrzne – Poprawna nawigacja wewnątrz strony internetowej zawierająca się w linkowaniu wewnętrznym pomaga

Pamiętaj, że algorytmy wyszukiwarek stale się zmieniają. Ważne jest, aby regularnie aktualizować swoją stronę i dostosowywać się do najnowszych trendów i wymagań!

Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie strony internetowej zaczyna się od 50 zł miesięcznie, a jednak rozsądna kwota, która przełoży się na realne wyniki wynosi min. 800-1600 zł miesięcznie. Wszystko zależy do lokalizacji firmy, obszaru pozycjonowania, liczby konkurencji i poziomu trudności fraz kluczowych.

Metoda Michała, którą stosujemy, pozwala na start już przy niewielkich kwotach
i stopniowe zwiększanie budżetu i przejmowanie kolejnych segmentów rynku
w miarę zwiększania obrotów firmy.

Podejmij rozsądną decyzję

Sprawdź warunki